تصویر سمت چپ
.

با کمک صاحب نظران و برنامه ریزی مناسب در جهت معرفی ظرفیت های شهرستان جهرم تلاش می کنیم

  به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر جهرم، علیرضا صحرائیان معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم با بیان ظرفیت های شهرستان جهرم در عرصه گردشگری از جمله آثار و بناهای تاریخی و طبیعی، خواستار بهره گیری بیشتر از تجارب صاحب نظران و برنامه ریزی مناسب در این زمینه شد.
ایشان که در همایش نقش جهرم در توسعه گردشگری پایدار و در دانشگاه پیام نور سخن
می گفت: برگزاری این همایش را ابتکاری جدید که به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری انجام شده است دانست.
 وی همچنین از پیام تشکر استاندار فارس از دست اندرکاران برگزاری این همایش و اظهار امیدواری ایشان از استمرار و پیگیری این موضوع در جهرم و همچنین حمایت استانداری فارس از این بخش خبر داد.
عباس منزه شهردار جهرم نیز در این جلسه ضمن خوش آمد گویی به میهمانان جاذبه‌های گردشگری جهرم را فراوان ارزیابی نمود و افزود : شهرداری آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری جهت معرفی این جاذبه ها اعلام و امید وار است در پرتو این برنامه ها زمینه های رونق اقتصادی شهر نیز فراهم گردد
حکمت نیا از اساتید دانشگاه شیراز نیز در این جلسه ضمن تقدیر از مسئولان شهرستان بخاطر میهمان نوازی خوبشان خواستار برنامه ریزی منسجم تر در این زمینه شد. این مدرس دانشگاه در ادامه عرصه گردشگری را دارای سه نسل ارزیابی نمود که در نسل اول صرفه عرصه ای جهت پر کردن اوقات فراغت و نسل دوم نشان دادن آثار هنری و تاریخی در موزه ها را مطرح دانست. وی نسل سوم گردشگری را که از سال 2000 میلادی آغاز شده دوره گردشگری خلاق نامید که در این دوره برنامه ریزی بر اساس رویدادها و خلاقیت ها با محوریت فرهنگ مردم ارزیابی نموده، خواستار برنامه ریزی در این زمینه شد. حکمت نیا بسیاری از مکانهای استان فارس از جمله جهرم را دارای جذابیت های خاص خود دانست که باید با برنامه ریزی در مسیر فاصله گرفتن از نگاه صرف به شیراز به سمت همه مکانی کردن جاذبه های استان جهت گردشگران حرکت کرد. ایشان بازاریابی گردشگری را که برخواسته از حافظه تاریخی یک شهر است دارای اهمیت دانست و نیاز به مطالعات در این زمینه را مهم ارزیابی نمود
وی همچنین خواستار احیاء جاده های تاریخی از جمله صفوی ، ساسانی و ادویه که جهرم نیز در قلب آن قرار داشته است شد.
ایشان  در پایان پیشنهاد راه اندازی خانه صنایع دستی ، توسعه خدمات بوم گردی، راه اندازی ایستگاه اطلاع رسانی دائمی گردشگری ، راه اندازی جشنواره گردشگری مرکبات و همچنین همایش جایگاه جهرم در توسعه گردشگری به صورت سالانه، احیاء بافت های فرسوده و اماکن تاریخی با حمایت بخش خصوصی، تهیه اقلام گردشگری در سه زبان و حضور در نمایشگاه های بین المللی در ایران و کشورهای دیگر را از جمله راهکارهای خود جهت توسعه گردشگری این منطقه ارزیابی نمود.
کورنگی رئیس اتحادیه صنایع دستی استان فارس نیز سخنران دیگر این همایش بود که توجه بیشتر به پژوهش در عرصه گردشگری را خواستار شد.
وی راه اندازی خانه فرش در جهرم و شناسایی رنگ زاهایی که در جهرم وجود دارد را مهم ارزیابی نمود و افزود  متأسفانه مطالعاتی در این بخش صورت نگرفته است که ضروری است برای آن تمهیداتی اندیشیده شود
یزدان پناه مدیر عامل آژانس گردشگران فارس نیز در ادامه این همایش با اشاره به جاذبه های گردشگری شهر جهرم از جمله حضور باربد جهرمی موسیقی دان ساسانی ، روستاهای تاریخی از جمله قلات که آن را ماسوله جهرم  می نامند، وجود همزمان محصول گرمسیری و سردسیری در این منطقه ، کوه های نمکی و دیگر جاذبه های طبیعی خواستار معرفی بیشتر این جاذبه ها برای  گردشگران داخلی و خارجی شد.
این استاد دانشگاه در ادامه با اشاره به بحران آب و اقلیم در این منطقه و ضرورت گرایش به گردشگری با توجه به اهمیت آن در بحث اشتغالزایی خواستار طراحی و راه اندازی جشنواره مرکبات بصورت رویدادی سالانه و مستمر در این شهر شد
خوش نیت رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر جهرم نیز که در این همایش سخن می گفت ضمن تشکر از همکاری مسئولان جهت برپایی این همایش که به ابتکار کمیسیون گردشگری این شورا برگزار گردید خواستار حمایت آنان جهت استمرار این چنین برنامه هایی در طول سال شد.
در پایان این همایش دو روزه از تعدادی از فعالان عرصه گردشگری شهرستان با حضور مسئولان شهرستان تقدیر بعمل آمد.