پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی
شهر جهرم

تورم با دستور کنترل نمی شود

۲ آذر ۹۸

تورم با دستور کنترل نمی شود

تورم با دستور کنترل نمی شود

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر به نقل از  خبرگزاری فارس از جهرم، حجت‌الاسلام محمدحسین مدبر در خطبه‌های نمازجمعه امروز جهرم با اشاره به طرح اصلاح قیمت بنزین و حواشی حاصل از آن، اظهار داشت: حاصل این طرح که به شیوه بدی کلید خورد ایجاد تجمعات و گلایه‌های مردمی بود که رفته رفته به آشوب‌های خیابانی تبدیل شد.

وی امنیت و آرامش جهرم در جریان فتنه اخیر که بسیاری از شهرهای کشور را در برگرفت نشان از همت و تربیت والای مردم این شهرستان که حاصل تلاش‌های بزرگان و علمای این دیار است، دانست و گفت: گرچه در جهرم این ظرفیت وجود داشت که مشکلاتی ایجاد شود اما مسوولان نیز در راستای حفظ امنیت شهرستان تلاش‌هایی داشتند که جا دارد از آنها قدردانی شود.

 امام جمعه جهرم با اشاره به مواضع رهبری انقلاب در جریان فتنه اخیر، تاکید کرد: رهبری انقلاب برای چندمین بار از اعتبار خود هزینه کرده و سپر بلا شدند تا اصل انقلاب آسیب نبیند.

وی با اشاره به اینکه رهبری انقلاب با موضع خود صف مطالبه‌گران را از اغتشاش‌گران جدا کرده و توطئه دشمنان را نقش بر آب کردند، گفت: نقشه دشمنان این بود که با کشته‌سازی‌های بسیار یک جنگ تمام عیار را ایجاد کرده که در نهایت به سقوط دولت منجر شود.

وی با اشاره به شکست دشمن در توطئه نافرجام فتنه 98 عنوان کرد: امیدواریم دولت‌مردان نیز بدانند که رهبری چه خدمت بزرگی در جریان این فتنه شوم به آن‌ها کردند.

امام جمعه جهرم با قدردانی از مردم در حمایت از نظام با شرکت در راهپیمایی گسترده در سراسر کشور، ابراز داشت: این راهپیمایی‌ها در راستای حمایت مردم از رهبری انجام شد که جز خدمت چیز دیگری برای خود نخواسته و مملکت را از نابودی نجات دادند.

وی با اشاره به اینکه گرچه برخی افراد از موضع رهبری دلگیر شدند اما فتنه طولانی مدت داخلی با راهبرد مدبرانه رهبری نقش بر آب شد، تصریح کرد: دولتمردان جایگاه کنونی خود را از رهبری دارند چرا که ایشان جلو یک فتنه بزرگ را با درایت و تدبیر حکیمانه خود گرفتند.

مدبر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حرکت خوب قوه قضاییه در مبارزه با فساد به استمرار این روند انقلابی تاکید کرد و گفت: نباید مسایل اخیر کشور منجر به توقف حرکت قوه قضاییه در مبارزه با فساد شود.

به گفته امام جمعه جهرم قوه قضاییه باید مبارزه با فساد را از دانه درشت‌ها شروع کند و این مهم نیز خواسته رییس جمهور از دستگاه قضا بود.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت کنترل و نظارت بر بازار نیز گفت: کانون فتنه نباید از خیابان‌ها جمع و به سمت بازار و اقتصاد منتقل شود.

مدبر با تاکید بر اینکه مسئله تورم و گرانی در سطح کلان با زور و دستور کنترل نمی‌شود، خاطرنشان کرد: چگونه امکان دارد که بنزین را چند برابر گران کرده و بگویند نباید سایر کالاها گران شود؛ مردم این حرف‌ها را قبول ندارند.

وی ادامه داد: کنترل بازار ابزارهای اقتصادی را می‌طلبد و با زور و تهدید امکان‌پذیر نیست.

امام جمعه جهرم با اشاره به اینکه دولت نیز نشان داده که از پس کنترل و نظارت بر بازار بر نمی‌آید، گفت: با 10 اکیپ بازرسی نمی‌توان بازار را کنترل کرد.

مدبر همچنین با گرامی‌داشت هفته بسیج، عنوان کرد: معتقدیم تمام ملت بسیجی بوده و در عرصه‌های علمی، اجتماعی، اقتصادی و جهادی مشغول خدمت به نظام و مردم هستند.