پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی
شهر جهرم

استان فارس نیازمند توجه بیشتر

۱۹ بهمن ۹۸

استان فارس نیازمند توجه بیشتر

استان فارس نیازمند توجه بیشتر

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر جهرم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها، علی قاسمی رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت و نماینده مردم استان فارس در شورای عالی استان‌ها، اظهار داشت: استان فارس از قدمت تاریخی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برخوردار است.

 

وی بابیان اینکه نبود زیرساخت‌های لازم در این استان موجب ایجاد مشکلات مختلف شده است گفت: با توجه به اینکه از سه آثار ثبت‌شده جهانی مانند باغ ارم، تخت جمشید و مجموعه جهانی پاسارگاد در این استان واقع شده است، می‌طلبد که توجه بیشتری به این استان و حفظ میراث تاریخی و فرهنگی آن شود.

 

نماینده مردم استان فارس در شورای عالی استان‌ها بیان داشت: ‌ولی متأسفانه زیرساخت‌های لازم برای نگهداری و حفظ این آثار وجود ندارد.

 

قاسمی با اشاره به اینکه استان فارس استانی 4 فصل است،‌ گفت: در فصل زمستان در منطقه لارستان واقع در جنوب استان فارس به دلیل گرمای زیاد کولر روشن می‌کنند و در شمال و غرب این استان در فصل زمستان دما به منفی 23 درجه می‌رسد. این تفاوت دمایی استان را بی‌بدیل ساخته است و باید از این ویژگی‌های طبیعی در حوزه‌های مختلف استفاده بهینه شود.

 

وی گفت: با توجه به ویژگی‌های طبیعی، گردشگری و تاریخی که این استان دارد می‌طلبد زیرساخت‌های لازم آن ازجمله قطار پرسرعت و فرودگاه‌های بین‌المللی ایجاد شود.

 

نماینده مردم استان فارس در شورای عالی استان‌ها یادآور شد: یکی دیگر از مشکلات اساسی استان فارس بحث خشک‌سالی است که توان و رمق کشاورزان استان فارس را گرفته است و چندین سال است استان فارس بالاترین میزان تولید گندم را در کشور داشته ولی در 5 سال گذشته مقام سوم را در این خصوص کسب کرده است و دلیل آن‌هم خشک‌سالی است.

 

قاسمی خاطرنشان کرد: تغییر الگوی کشت در استان فارس موضوعی است که باید موردتوجه بیشتری قرار بگیرد تا بتوانیم کشاورزان را از این وضعیت نجات دهیم.