پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی
شهر جهرم

احداث کمربند سبز شمالی به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری و تعدادی از ادارات و سازمان های مردم نهاد

احداث کمربند سبز شمالی به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری و تعدادی از ادارات و سازمان های مردم نهاد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر حمید شاکری در مراسم اجرای طرح کمربند سبز، گفت: در این طرح از گونه‌های گیاهی که سریع رشد کند، سازگار با محیط و آب و هوای جهرم و نیازمند به آب کم باشند  استفاده خواهد شد .

وی بیان کرد: با هدف افزایش سرعت اجرای این طرح و هماهنگی بیشتر، کارگروهی متشکل از ادارات مرتبط و خدمات‌رسان ایجاد می‌شود و در این راستا نیز سعی خواهیم کرد از نظرات کارشناسان استفاده کنیم .

رئیس شورای شهر جهرم، با بیان اینکه شهرستان جهرم یکی از شهرهایی است که دِیْن خود را به جمهوری اسلامی ایران ادا کرده است، تاکید کرد: جهت پیشرفت شهرستان باید این شهر با شهرهای کلان کشور و نه شهرهای همردیف خود مقایسه کنیم.

عرب شیبانی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهرم نیز، کاشت نهال در جاده حسین آباد قبله-میدان تیر و اطراف غار سنگ اشکن در مجموع به تعداد بیش از هزار و دویست اصله نهال شامل آکاسیا، ناترک و کهور، ناترک، سرو، شیشه شور، نارنج، سکوما و بوته‌های گل رز از جمله برنامه انجام شده به مناسبت هفته منابع طبیعی در جهرم عنوان کرد

علیرضا صحرائیان فرماندار جهرم نیز در این مراسم گفت: در راستای اجرای این طرح یکهزار و ۲۰۰ نهال آکاسیا به تعداد شهدای شهرستان جهرم با همکاری مردم و مسئولان در این منطقه غرس شد